Сегодня : 22 августа, 2019 года, четверг
Баннер
Баннер
БУЛЬВАР ГРАФА БОБРИНСЬКОГО (ВУЛ. ТЕЛЬМАНА) МОЖЕ СТАТИ ІСТОРИЧНО-КУЛЬТУРНИМ ЦЕНТРОМ МІСТА PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   

Всім знайома вулиця під назвою Тельмана, уже понад 6 років офіційно перейменована на бульвар графа О.Бобринського. На ХІІ сесії Смілянської міської ради від 05.02.2007 було прийняте рішення про перейменування вулиці Тельмана на бульвар графа О. Бобринського. Однак досі на будинках вулиці вивішені таблички з старою назвою вулиці, а якщо спитати перехожих смілян: «Підкажіть, будь-ласка, де знаходиться бульвар графа О. Бобринського?» - це приведе їх в замішання, бо більшість людей не знає, що така вулиця існує, а от про вулицю Тельмана знають всі. Та якщо запитати: «Хто такий Тельман?», відповідь знає тільки мережева енциклопедія Вікіпедія, де йдеться про те, що Тельман – це був політичний діяч, лідер німецьких комуністів, та головний опонент Гітлера. Яке відношення ім'я Тельмана має до України та зокрема до Сміли – взагалі не відомо. В краєзнавчому музеї міста розповіли, що Тельман нічого для Сміли не зробив, ні разу в місті не був, а пам'ять його вшанували назвою вулиці. Натомість про графа Олексія Олексійовича Бобринського у місті не знають хіба що дошкільнята. Він зробив вагомий вклад у розвиток міста Сміла: започаткував цукроварні (завод у Смілі став першим де готували цукор як у вигляді рафінаду, так і цукру-піску), побудував залізничний вокзал (сьогодні станція ім.. Т.Г. Шевченка), виводив нові сорти цукрового буряка, селекціонував квіти та навіть вивів новий сорт троянд, що зветься його ім'ям. З метою вшанування пам'яті графа Бобринського і перейменовано вулицю Тельмана на бульвар графа О.Бобринського.
Сергій Браунер – керівник Управління архітектури, регулювання, забудови та земельних відносин міста виконкому Смілянської міської ради повідомляє, що нова назва подана до інформаційного центру реєстрів, тому якщо виникне необхідність у людини переоформити документи, в яких фігурує ще стара назва вулиці проблем та плутанини це не викличе, адже всі служби реєстрації та перереєстрації повідомлені про зміни в назві. За історію свого існування вулиця, що веде до ринку, носила різні назви. У ХІХ столітті вона отримала назву Мостової, її першу в містечку вимостили бруківкою, зробили широкі тротуари з білої цегли. На кожній цеглині було викарбовано «Ю.З» (клеймо Південного заводу). Цегла була дуже стійкою, не билася, а лише вичовгувалася з часом. Впродовж вулички розташовувались: купецький будинок, маленькі приватні крамнички, майстерня, кілька приватних будинків з фруктовими садами. На місці кафе «Мрія» була одноповерхова ресторація. У 30-х роках вулицю було перейменовано у Перукарську, тому що тут знаходилися аж 4 смілянські перукарні. На початку 50-х вулиця отримала ім'я Тельмана і була заасфальтована. В приміщенні сьогоднішнього магазину «Вечірні візерунки», тоді був гастроном і кондитерський магазин.
Вулиця Тельмана пролягала від вулиці Свердлова до вулиці Дзержинського. На початку 70-х років було зведено п'ятиповерхівку, для проживання міщан. А з іншого боку вулиці постав будинок побуту. На місці теперішнього комплексу «У лева», як його звикли називати місцеві жителі, була найкраща в місті пекарня. Про те, що місто Сміла активно розвивалось і заселялось свідчить зростаюча кількість вулиць. У 1893 у місті було біля 60 вулиць, провулків і бульварів . В 1926 році кількість усіх вулиць і провулків складала сотню. Сьогодні ж у Смілі 391 вулиця.
Сьогодні бульвар О. Бобринського виходить до міського центрального ринку розташованого поряд з парком, діючою Покровською церквою, водосховищем з прибережною смугою . Бульвар О. Бобринського найбільш насичений пішоходами у місті. Тому ще в 2009 році був розроблений проект по переведенню вулиці в пішохідну зону. Однак через брак коштів затвердження генерального плану перенесли на 2015 рік.
За планом бульвар О.Бобринського переводитиметься в пішохідну зону частинами: 1) від вулиці Свердлова до вулиці Дзержинського; 2)від вулиці Дзержинського до Мічуріна; 3)від вулиці Мічуріна до вулиці Набережної. Сергій Браунер розповів, що в перспективі вулицю Набережну і пляж можна теж зв'язати пішохідною зоною з парком. Однак це у довгострокових планах. А наразі хоча б втілити вже розроблений проект частини бульвару О. Бобринського від вул. Свердлова до вул. Дзержинського. За проектом тут повинні розташуватися: пам'ятник графу Бобринському, невеличкі місця відпочинку з лавочками, клумбами та деревами, ринок художників. Для естетичного вигляду усі будинки планується візуально підвести на одну лінію, а місця, які між будівлями і перспективною лінією заповнити відкритими терасами, чи закритими кав'ярнями. Бульвар графа О.Бобринського має стати візитівкою, привабою Сміли для інвесторів.
Пішохідна вулиця створюється для жителів міста гостей та туристів, які приїжджатимуть до Сміли. Це місце, де люди зможуть спілкуватися, обмінюватися інформацією, гуляти, дізнаватися про історію міста і загалом культурно проводити час.
Для того, аби втілити проект необхідно:
- Зробити силами ЖКГ ревізію всіх інженерних споруджень. Тільки для того, аби привести до ладу водопровід потрібно 100 тисяч грн.
- Власники, магазинів, банків, кав'ярень…, що розташовані на бульварі, повинні вирівняти будівлі в одну пряму лінію. Для підприємців це зайві видатки, однак вони зацікавлені в таких змінах, адже в перспективі затрати їх швидко окупляться та ще й прибуток принесуть, тому що тільки упорядкованим бульвар зможе стати улюбленим місцем відпочинку дітей, молоді, людей середнього та похилого віку.
- Щодо комунікацій, то потрібно організувати автомобільні стоянки на прилеглих вулицях і проїздах (вул.Леніна, Щорса, Чапаєва, Дзержинського і Свердлова) для зручності і доступності до бульвару.
На формування пішохідної зони до Центрального ринку знадобиться 3 роки і як мінімум півтора два мільйони гривень. В першу чергу джерелом інвестицій стануть бюджетні кошти різних рівнів, а також залучення приватного капіталу. Мрія перетворення вулиці в історично-культурне місце залишається поки-що тільки на ескізах. Коли плани втіляться в життя, працівники архітектурного відділу не прогнозують, адже наразі все залежить від фінансування. Можливо знайдуться спонсори, збагатіє бюджет і бульвар О. Бобринського стане візитівкою нашого рідного міста.

 
Баннер
 

ВходВИДЕОРЕКЛАМА:

http://www.youtube.com/watch?v=7cFwKKcjS08 http://www.youtube.com/watch?v=NLAh2ynpHvw http://www.youtube.com/watch?v=urCewuSu0Ag http://www.youtube.com/watch?v=_geXbhWKrEI
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Баннер
Баннер